Specialista na výživu rostlin a zvířat
O nás

Granulovaná hnojiva TIMAC AGRO s jedinečným know-how

Ve svých výrobních závodech po celém světě vyniká francouzský výrobce zemědělských hnojiv, společnost Timac Agro, zejména procesem granulace. Naše komplexní granulace soustředí všechny živiny přesně dávkované pro rostlinu do jediné granulky. Kombinujeme přitom odborné průmyslové znalosti a jedinečné agronomické charakteristiky. Granulace spojuje hlavní živiny (N, P, K, ...) a schválené specifické agronomické přísady.

Blízké výrobní závody

Na trh v České republice a na Slovensku uvádíme zejména granulovaná hnojiva vyráběná v blízkém výrobním závodu v rakouském Pischelsdorfu. Ten je vzdálený pouhých 80 km od hranic. Hnojiva z tohoto závodu jsou zavážena přímo na pole a do skladů zákazníků. 

Speciální tekuté přípravky a listová hnojiva jsou vyráběny v závodech Timac Agro ve Francii a ve Španělsku. Minerální přísady do krmiv a přípravky pro stájovou hygienu a welfare zvířat se vyrábí v závodech ve francouzské Bretani.

Jak tekutá hnojiva, tak přípravky pro zootechniku jsou centrálně skladovány v Česku a na Slovensku, co nejblíže k našim zákazníkům. Cílem je optimalizovat logistiku a nabízet nákladově efektivní řešení pro naše zákazníky. 

Výrobní závod v Pischelsdorfu

Závod TIMAC AGRO v Pischeldorfu je ideálně umístěný u Dunaje. Tato poloha umožňuje snadný přísun surovin pro výrobu a také pro expedici produktů. Kromě toho se závod může spolehnout na podporu průmyslového týmu skupiny Roullier Group, ve kterém jsou zkušení odborníci na výrobu průmyslových hnojiv (granulovaných, mikrogranulovaných a práškových). Pružnost průmyslových zařízení umožňuje společnosti TIMAC AGRO vyrábět až 100 různých produktů a tím naplnit potřebu vysoce specifických hnojiv v moderním zemědělství.

Hnojiva vyráběná v Pischelsdorfu:

  • NPK hnojiva se spefickými agronomickými přísadami
  • PK, NK, nebo NP hnojiva
  • N, P nebo K hnojiva
  • Výrobní kapacita: 300 000 tun/rok
  • Skladovací kapacita: 30 000 tun/rok (volně uložené) a 12 000 tun (big bag a 50 kg balení)
  • Kapacita lodní dopravy: 3 000 tun/den
Novinky
Je tvou vášní výživa vinné révy nebo ovocných sadů? [NASTUP DO ÚSPĚŠNÉHO TÝMU!]