Specialista na výživu rostlin a zvířat
Rostlinná výroba

SEACTIV KOMPLEX

  • Glycin-Betain
  • Isopentyladenin (IPA)
  • Aminokyseliny

Podporuje odolnost rostlin proti stresu, prodloužení činnosti fotosyntetického aparátu, podporuj transport živin (efekt pumpy), zrychluje vnitřní metabolizmus rostlin. Oddaluje stárnutí pletiv. Podporuje mikrobiální život v půdě, zlepšuje vlastnosti mikroedafonu. Zvyšuje příjem živin rostlinou, co má za následek lepší účinnost dodaných živin. Využitelný i v ekologickém zemědělství.

Glycin betain

Aminokyselina se silným antistresovým účinkem. Glycin-betain je syntetizován v chloroplastech a ukládán v cytoplazmě rostlin. Pomáhá udržovat fotosyntézu (podporuje fotosyntetickou aktivitu a zabraňuje stárnutí chlorofylu), zlepšuje odolnost proti stresu (mráz, sucho), a to především v zasolených půdách, podporuje rozvoj kořenového systému.

Isopentynyladenin (IPA)

Isopentyladenin (IPA) je organickou sloučeninou purinového základu patřící do skupiny adeninů, která podporuje příjem prvků z půdy a jejich ukládání do vegetativních orgánů rostliny. IPA se podílí také na vzniku a ukládání aminokyselin a cukrů které vznikají při fotosyntéze. Tyto produkty fotosyntézy jsou dále ukládány do plodů a zrn rostlin.

Zeatin

Zeatin je přírodní fytohormon ze skupiny cytokininů, který je syntetizován v kořenech. Ovlivňuje dělení buněk, kořeny rostlin mají bohatší kořenové vlášení, silnější kořenový krček, potlačuje apikální dominanci a podporuje větvení a odnožování.

Novinky
Je tvou vášní výživa vinné révy nebo ovocných sadů? [NASTUP DO ÚSPĚŠNÉHO TÝMU!]